Om oss

Om Myloc

Världens ekonomi är global.
Allt tillverkas där det är billigast och i stora serier. Däremot har försörjningskedjor blivit längre och mer komplexa.
Logistiken har därför blivit en allt större utmaning för många aktörer.
Myloc utvecklar koncept och digitala molnbaserade lösningar som ger våra kunder effektivare Supply Chain- och logistikflöden.
Vi fokuserar på att genom digitalisering förenkla och automatisera gränsöverskridande verksamhetskritiska processer.
Därmed kombinerar vi ett stort verksamhetskunnande med expertis kring utveckling av verksamhetsapplikationer och molntjänster
inom Supply Chain och logistik.

Vi kallar det aktivitetsbaserad logistik.

Affärsidé

Med fokus på genomförande och resultat levererar vi gränsöverskridande IT-lösningar och tjänster som förenklar och effektiviserar
affärsprocesser, ökar förändringsförmågan, säkerställer användaracceptans och skapar konkurrensfördelar.

Vision

Vår vision bygger på en enkel men kraftfull idé: Möjliggöra för företag att samverka i logistiknätverk.
Både för att utveckla sina affärer och effektivisera sin egen verksamhet men också skapa helt nya affärer och mer effektiva sätt att
samverka.
De som arbetar i logistikflödet skall kunna enkelt överblicka och arbeta med all nödvändig information på ett ställe.
På så sätt skapar vi förutsättningar för en helt ny nivå av prestanda och flexibilitet inom logistiken.  

Kontakta oss

Lars Eiring

VD & Affärsområdeschef Logistics
lars.eiring@myloc.se

Anders Eklund Myloc

Anders Eklund

Marknadschef & Affärsområdeschef Construction
anders.eklund@myloc.se

Anders Lindell Myloc CFO

Anders Lindell

CFO
anders.lindell@myloc.se

Nils Lundberg

Produktchef Myloc Logistics
nils.lundberg@myloc.se

Magnus Rydberg Myloc Construction

MAgnus Rydberg

Produktchef Myloc Construction
magnus.rydberg@myloc.se

Anders Bolin Myloc

Anders Bolin

Sälj Myloc Logistics
anders.bolin@myloc.se

Alexander Eiring

Project Manager
alexander.eiring@myloc.se

Axel Meltzer Myloc

Axel MEltzer

Head of Support
axel.meltzer@myloc.se

Dennis Sosnowski

Produktspecialist Myloc Construction dennis.sosnowski@myloc.se

Gustav Ax Myloc

Gustav Ax

Produktspecialist Myloc Construction
gustav.ax@myloc.se

Ingrid Sandlund Myloc

Ingrid Sandlund

Marknadskoordinator
ingrid.sandlund@myloc.se
+46 703 12 34 10

Patric Pramdal

Patric Pramdal

Teknisk Chef
patric.pramdal@myloc.se

Lars Nordström Myloc

Lars Nordström

Ekonomi & Administration
lars.nordstrom@myloc.se

Våra uppdragsgivare

Kontakta oss

 

 

 

 

Fyll i dina uppgifter, så hör vi av oss inom kort!

Telnr: 040-630 46 43